Av Tüfeği Muzzle Brake Alev Gizleyen

Ürün Kodu: #0003312

Marka: Sidoma Steel

1,169.84 TL
Bu ürün stoklarımızda mevcuttur.
En geç 29 Temmuz, 2024 Pazartesi günü kargoda.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

Dış Şoklu Namlularda Kullanılır. Namlu Ağızından Çıkan Alevi Deliklerden Tahliye Ederek Belirginleşmesini Azaltmaktadır. 

Otomatik Ve Pompalı Av Tüfeklerinin Dış Şoklu Namlularda Kullanılır. . 12 Kalibre Av Tüfekleri İçindir. Tek Kurşun Atımına Uygundur. 

namlu ağız kilitleyici veya namlu ağzı frenleyici: Özellikle ağır kalibrelerde namlu ağzına taklılara öncelikle fişeğin ateşlenmesinden doğan yüksek basıncın yaratacağı şiddetli geri tepme gücünü, namlu ağzından saliseler içinde çıkacak gazları daha önceden hesaplanmış yönlere dağıtarak azaltmayı hedefler. İkincil ve bazen en önemli yararı da namlunun gazın dışarı çıkması ve ayrıca geri tepmenin yaratacağı sarsıntı hareketini yine aynı gazları yönlendirerek azaltmak ve ateşlenen merminin transizyonel balistik değerlerini düzeltmektir. Böylece uzak mesafelere yönelik yapılan atışları daha iyi hale getirebilir.

Bir muzzle brake'in davranışı deliklerin gazı hangi açı ile dışarı çıkaracağı ile doğrudan ilgilidir. Yukarıda yerleşen delik var ise, yukarıya yönlendirilen gazla namlu şahlanmasını geri çevirir. Ayrıca namlu ucuna (muzzle) yerleştirilen herhangi bir alet ağırlığı arttıracağından inersiyi arttırarak şahlanmak için gerekli kuvveti arttırır dolayısıyla da şahlanma azalır. Bir muzzle braker tasarımı sadece diyagonal olarak kesilmiş namlu ucundan da ibaret olabilir(örn. AK-47) namlunun üst tarafı boşaltılıp(kesilip) alt uç diyagonal olarak devam eder ise gazla yukarıya doğru daha fazla iletilecek dolayısıyla da namlu bir miktar aşağı itilecek.

Alev gizleyen ve muzzle braker popüler kültürde birbirine benzetilirler halbuki ikisnin görevi oldukça farklıdır ancak aynı yere takilıp uzaktan görünüşleri oldukça benzer olduğundan benzetilebilmektedirler. Alev gizleyen kısa namlulu silahlarda(carbine) sıcak gazların ışımalarını azaltma, belli yönlere yönlendirme ve soğumalarını sağlayarak askerin daha kamufle birşekilde ateş edebilmesini sağlamaktır. Halbuki Muzzle brakerın görünürlük üzerine herhangi bir etkisi yoktur.[1]

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

Yukarı Git

Alışveriş Sepetim